FCSB pierde al treilea meci la rand! Scor final Astra-FSCB – 2-0

Astra – FCSB 2-0. Seara horror pentru trupa lui Dica! Al treilea esec la rand fara gol marcat, plus trei accidentati, unul grav!

FCSB a pierdut al treilea meci la rand fara gol marcat in numai o saptamana.

• Dupa o ora de joc la Giurgiu, Gabi Enache l-a faultat pe Alex Ionita in careu.
  • Fostul rapidist l-a invins pe Nita de la 11 metri pentru 1-0.
  • N-a fost seara portarului de la FCSB. Dupa o iesire eronata, in cadere, Nita l-a accidentat grav pe Planic iar fundasul sarb a iesit pe targa si oaspetii au ramas in zece fiindca Dica facuse toate schimbarile.
  • La nici cinci minute, rezerva Butean s-a distrat cu apararea ros albastra si i-a pasat decisiv lui Abang pentru 2-0.
Articol recomandat:  Goffin, cea mai mare surpriza la Turneul Campionilor

Echipa din Giurgiu a terminat meciul in 10 oameni. In prelungiri, Alexandru Stan a primit al doilea cartonas galben. Dupa 2-0 cu FCSB, Astra si-a pastrat avansul de patru puncte fata de Dinamo in play-off, iar ros-albastrii au ramas pe 2, sub liderul CFR Cluj.

Articol recomandat:  Doua medalii de bronz la tenis de masa pentru echipele Romaniei!